Březen 2012

Arabela ve společenském

31. března 2012 v 10:59 Oblečení pro Barbie
Arabela ve společenských šatech:
Modré z nebe

Loretta v kostýmku

29. března 2012 v 20:51 Galerie
Lorettu jsem vyfotila několikrát v kostýmku

Teresa

29. března 2012 v 20:39 Panenky
Moc by se mi líbilo Barbie sbírat, ale z důvodu nedostatku prostoru i financí je to zatím přání. Nicméně jsem se rozhodla pořídit novou Barbie. Ale ne jen tak ledajakou. Musela splňovat mnoho kritérií.
Především to musela být tmavovláska, protože všechny naše dosavadní pravé Barbie byly blondýnky. Vzhledem k tomu, že naše Barbie mají starý typ těla, potřebovaly jsme novou panenku s novým type těla. Ale nelíbí se mi ta klouboká tělíčka. Možná, že je to praktické při hraní s panenkami, ale Barbie vypadá spíš jako robot, zvlášť pokud má ještě vyměňovací hlavu i s krkem. Navíc aby panenka nosila pořád dlouhé rukávy a nohavice, a raději žádný výstřih Usmívající se Panenku jsem hledala i podle dostupné ceny.
Několik týdnů jsem tak byla pravidelnou návštěvnicí nejednoho hračkářství a doufala jsem, že někde potkám plážovou Teresu, která se mi zalíbila podle fotek na internetu.

Arabela

27. března 2012 v 20:13 Panenky
Arabela byla první moje vlastní panenka Barbie. Ano, jmenuje se podle pohádkové princezny ze stejnojmenného seriálu.
Je to typ Barbie Bali z roku 1993, ještě mám schovanou její krabici.
Zatím sloužila jako modelka při focení šatečků k prodeji.
Tady je v černo-fialových společenských šatech.

Loretta

27. března 2012 v 20:11 Panenky
Loretta je naše první panenka Barbie, která přežila dětské hraní Usmívající se
Pojmenovaly jsme ji podle postavy z nějakého filmu, kde to byla zpěvačka.
Doma ji máme minimálně 18 let, ale pořád je to kočka Usmívající se

Panenky našeho dětství

26. března 2012 v 19:33 Panenky
Jako děti jsme měly několik panenek typu Barbie, ale pouze čtyři byly pravé od Mattela.
První skončila s ulomenou hlavou. Další, která byla zakoupena počátkem 90. let, se jmenuje Loretta. Pak jsem jednu dostala já (jmenuje se Arabela) a další sestra (pojmenovaly jsme ji Kelly). Všechny byly blondýnky.
Do naší rodiny barbín postupně přibyli i jeden pravý Ken a další panáček typu Ken (nazvaný Michael), potom několik napodobnin barbín.
Tyto panenky byly určeny na hraní a většinou podle toho také vypadají Mrkající

Úvod

25. března 2012 v 20:00 | Iva |  jiné
Ahoj,
jmenuji se Iva.
Jako malá holka jsem si ráda hrála s panenkami Barbii, i když těch pravých od Mattela jsme zase doma tolik neměli. Tehdy nám pro ně oblečení šila především mamka, nějaké pokusy jsme se ségrou dělaly i my (v mém případě se skutečně jednalo pouze o pokusy).
To, že spousta sběratelek (a sběratelů) představuje svoji sbírku a píše blogy, mě inspirovalo k tomu, že jsem se rozhodla o něco podobného. Ale nejsem sběratel, pouze bych se jím jednou ráda stala.
V poslední době jsem se začala zajímat o Barbie především pod vlivem toho, že moje sestra šije oblečky na Barbie a nabízí je na Fleru. http://www.fler.cz/zbozi?ucat=141706
Většina fotek je se šaty, které byly ušity sestrou nebo kdysi mojí mamkou, kupovaných je opravdu jen zlomek. Počet panenek je omezený, ale kostýmů nikoli Usmívající se
Budu ráda, když nahlédnete do fotogalerie. Barbie jsou velmi trpělivé modelky, takže je radost je fotit.